מדוע כדאי לשכור שירותי ניהול כספים במיקור חוץ?

בעסקים קטנים ובינוניים, העסקת מנהל כספים טוב ובעל ניסיון, במשרה מלאה, כרוך בעלות גבוהה מאוד ולא כדאית לעסק. כמו כן, גם אם מנהל כספים בכיר וטוב יסכים להצטרף במשרה מלאה, הוא יחפש, לאחר מספר שנים בתפקיד, מקום לקידום מקצועי, מה שלרוב לא אפשרי בעסקים אלו. מנהל כספים כזה, יעזוב במהרה את התפקיד – להבדיל ממנהל כספים בכיר וטוב מחברה חיצונית שמשמש כמנהל כספים של מס’ חברות.

זאת הסיבה “שמנהלי הכספים” בעסקים קטנים/ בינוניים, הם אחד משניים:

  1. מנהל/ת החשבונות הפנימית של העסק, שעל הדרך עוסק/ת גם בניהול הכספים של החברה – פיתרון מאוד לא מקצועי, חסר ניסיון וחסר מרכיבים רבים מאוד של ניהול כספים אמיתי וטוב.
  2. מנכ”ל החברה/ הבעלים, שמתעסק עם ניהול הכספים, התזרים, התקציב והיעדים. ייתכן שהוא עושה את זה לא רע (לא בהכרח), ובכל מקרה זה בא על חשבון קידום החברה, פיתוח העסק, שיווק, ניהול וצמיחה.

מרבית המנכ”לים בעסקים הקטנים והבינוניים הינם מומחים בתחומם, אולם מוצאים את עצמם עוסקים בחלק ניכר מזמנם בנושאי כספים, תקציב, תמחיר ובנקים.

מטרת ניהול כספים לעסקים במיקור חוץ, כפי שאנחנו במנוף לעסקים נותנים כחלק ניכר מהשירות שלנו, הינה לאפשר למנכ”ל לפנות את זמנו ולהתמקד בנושאים בהם יש לו יתרון יחסי. מנכ”ל החברה צריך לקבל דוחות ניהוליים אשר יעזרו לו לקחת החלטות נכונות בעסק, ולהתעסק אך ורק “במינכול” ובניהול העסק. אנחנו בנתיים, נדאג לניהול התהליכים העסקיים בארגון ושיפור העסק.

יתרונות בניהול כספים במיקור חוץ

לניהול כספים במיקור חוץ יתרון גדול מאוד על מנהל כספים פנימי. אנחנו כמנהלי כספים חיצוניים, עבדנו במאות חברות, דבר שמקנה לנו ניסיון רב וראייה רחבה מאוד על כל תחום בניהול הכספים בעסק, כולל השוואת סעיפים כספיים שונים כגון:  רווחיות, הכנסות, שכר עובדים ותנאים, הוצאות וכו’ בתחומי עיסוק שונים.

בעסק שמעסיק חברה חיצונית לניהול הכספים, נהנים מאיש כספים בכיר יותר, בעל ניסיון רב יותר ומשימוש בידע של העמיתים הנוספים בחברה. לנו במנוף לעסקים, כחברה של מנהלי כספים יש יכולת לתת מענה לבעיות אשר מנהל כספים אחד ויחיד, פשוט לא יכול לתת.

הניסיון והראייה הרחבה שלנו באשר למגוון תהליכים עסקיים לחברות, הופכת אותנו להרבה מעבר לנותני שירות בניהול כספים בלבד, בכל חברה בה אנו הופכים למוקד התייעצות של המנכ”ל והבעלים בנושאי ניהול והתייעלויות נוספים בחברה. בעקבות עובדה זו, אנו משמשים כיד ימינו של המנכ”ל ומאפשרים לו להתמקד בניהול המקצועי של העסק וצמיחתו.

האם כלכלית משתלם לקחת שירותי ניהול כספים במיקור חוץ?

ניהול כספים מקצועי ונכון תורם הן להגדלת שורת ההכנסות של החברה, הן להגדלת שורת הרווח שלה והן לשיפור תזרים המזומנים. הגדלת ההכנסות של החברה מתבצעת באמצעות פינוי זמנו של המנכ”ל למכירות, שיווק ופיתוח עסקי. הגדלת הרווח של החברה מתבצעת באמצעות בניית תקציב נכון, בניית תכנית עבודה תפעולית שנתית, בדיקות כדאיות כלכלית וסיוע בחיסכון של הוצאות המימון, הוצאות התפעול וההוצאה הגולמית.

שיפור תזרים המזומנים של החברה יתבצע באמצעות בקרה נכונה, שליטה על ההוצאות וההכנסות של החברה באופן יומי, ובאמצעות שיפור תהליכי הגבייה של העסק.

אנחנו כמנהלי כספים חיצוניים מקצועיים, תורמים מעבר לניהול הכספים, תורמים לייצור “שקט” למנכ”ל.

מה כוללים שירותי ניהול כספים שאנחנו נותנים במנוף לעסקים באחריות מלאה?

  • פעילות מקצועית מול הבנקים, מנהל החשבונות, רואה החשבון וסוכן הביטוח
  • ניהול תזרים מזומנים ושיפור תהליכי הגבייה
  • בניית תקציב שנתי כולל יעדים חודשיים מדידים, ובקרת תקציב
  • בניית תכנית עבודה כספית שנתית וחודשית לעסק על מנת לעמוד ביעדים תקציביים שהעסק הגדיר
  • ייעוץ בנושא משא ומתן עם לקוחות וספקים (תלוי בענף) וכמו כן ניהול נושא השכר אל מול עובדים

צרו איתנו קשר עוד היום, ותנו לנו לעשות לכם “שקט” בארגון

אודות מנוף

הצלחה דורשת הליכה מודעת לעבר המטרה, זה נכון לכל תחום בחיים- וכמו כן בתחום העסקי כלכלי.
ראייה כלכלית נכונה של ההווה והגדרת הצעדים הכלכליים לצמיחה, נדרשת בכל עסק ובאופן שוטף.
הרגע האהוב עלינו הוא הסיפוק כשאנחנו רואים אצל הלקוחות שלנו כשעמדו ביעד שלהם וכשהם מבינים שהם מתממשים ומתקדמים לעבר פוטנציאל חדש.
אנחנו נהנים מכל יום בו אנחנו זוכים להעביר מהידע שלנו ולהצמיח אחרים.
זאת דרך החשיבה בחברה שלנו, ובכל אחד ואחד מהעובדים שלנו.
אנחנו רואים את עצמנו כחלק מהעסק של הלקוחות שלנו ושותפים איתם לעשייה.

מאמרים אחרונים